Heisann, håper dere har hatt en fin start på uken 🙂
Det ble suppe i dag igjen, jeg synes suppe er veldig godt og spesielt nå som det er så kaldt ute, lagde oste quesedilla til. Oppskriften finner dere under her ->
Ønsker dere en fortsatt fin kveld ❤
~
Spicy tomat og linsesuppe med oste quesedilla til
1 ss raps- eller olivenolje
1 liten gul løk, finhakkes
1 ss rød currypaste
1 boks hakkede tomater (4oo g) av god kvalitet
6 dl vann m/ 1/2 terning grønnsaksbuljong eller6 dl grønnsakskraft
1 boks røde linser, siles av og skylles
en neve fersk bladpersille, grovhakkes
Slik gjør du det:
Varm olje i en stor gryte over medium vatme, til løken er myk/svett ca 2 min. Tilsett currypaste og rør den inn i løken og la det steke i ca 1 min.
Hell i tomatene, buljong/kraftg og linser, gi det et oppkoke. Skru ned varemen og la det småkoke under lokk i 10- 12 min.
I mellomtiden lager du quesedillaene, grovhakk basilikumbladene, riv osten og rens og finhakk chiliene.
Pensle en stor teflonstekepanne med litt smør, og sett den på middels varme.
Legg en tortilla i pannen og fordel halve ostemengden over. Dryss over halve mengden med chili og basilikum og legg den andre tortillaen på toppen. Stek til tortillaen er sprø og gylden. Snu tortillaen forsiktig og stek den videre på den andre siden til den også har blitt sprø og gylden.
Gjenta det samme med de to siste tortillaene. Skjær ostetortillaene i 12 biter og server straks.
Dryss på grovhakket bladpersille på toppen av suppen og server med quesedilla til.
Smakelig måltid ❤
~