Heisann, da er det en ny uke. Håper dere har hatt ei fin helg, jeg har fått gått litt turer og vært sosial. Veldig koselig det asså, her er et par bilder som Ingunn tok på Ekeberg i går.
Det fine været har fortsatt i dag, så jeg har fått gått meg en lang tur i dag også.
Har dere hengt dere på meatfree monday trenden? jeg har jo spist mer vegetar enn kjøtt i det siste, veldig uvant meg. I dag har jeg lagd deilige pannekaker til brunch, her finner dere oppskriften.
Ønsker dere en fortsatt fin dag ❤
Maismel pannekaker
2 dl maismel
1/4 ts salt
2 egg
2 dl melk /rismelk ved lavFOODMAP
1 ss smeltet smør
ost (valgfritt)
Slik gjør du :
Rør sammen ingrediensene og la røren stå å svelle i 5 min.
Ha en øse av røren i en varm medium stor varm stekepanne med litt smør, pannekakene skal være tynne.
Snu pannekaken når det begynner å boble, ta på litt ost på toppen før du snur om ønskelig. Jeg brukte en miks av mozarella og cheddar.
Jeg stekte champignon og løk i olje med chipotle krydder, italiensk kryddermiks til + cherrytomater.
Så godt og så enkelt, smakelig måltid ❤
«Hello, I log on to your new stuff daily. Your story-telling style is awesome, keep up the good work!»
Thanks a lot for your nice comment 🙂 Wishing you a lovely day and welcome back 🙂 Sincerely Mariann