Oh lykke nytt Maison mat & vin i posten i går,


11169873_968833119823522_8789890608415277338_n

Håper dere har hatt en fin kveld så langt 🙂

Dette er et festnummer,med stor bobleguide og kaker som er en fryd for både øye og gane! Mange deilige oppskrifter her, tenkte jeg skulle få testet ut noen av dem etterhvert.

Men her har dere oppskriften på en av de som frister mest 🙂 Italiensk fristelse – Panna cotta er en deilig italiensk fløtedessert med mild smak av vanilje. Kombinert med andre friske smaker blir panna cottaen en spennende dessert.

Kokos panna cotta med pasjonsfrukt

906184

2 dl kokosmelk
3 dl kremfløte
2 gelatinplater
1 vaniljestang

Pasjonstopping

3 pasjonsfrukter
1 ss sukker
finrevet skall av 1 lime
1 ss finhakket mynte

Slik gjør du

Kok opp kokosmelk og fløte på middels varme, rør jevnlig. Dette skal ikke fosskoke, det skal såvidt nå kokepunktet.

Legg gelatinplatene i kaldt vann i 5-7 min, klem vannet ut av platene og smelt de så inn i væsken. Skrap ut frøene fra vaniljestangen og rør inn.

Hell pannacotta blandingen i fire ønskede porsjonsglass, og sett til innkjøling i kjøleskapet. De trenger rundt 2-3 t for å stivne.

Mens du venter på at blandingen skal stivne, lager du pasjonstoppingen. Del pasjonsfruktene og ta ut kjernene og saften med en skje. Blandes sammen med limeskall og mynte. Smak til med sukker.

Legg et lite lag med toppingen på toppen av hvert glass før servering.

Ønsker dere en fortsatt god helg 🙂

aa290d3642ed6bb21e97b4101f938320

2 kommentarer om “Oh lykke nytt Maison mat & vin i posten i går,

Legg gjerne igjen en kommentar <3

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s