Sjokolade trøffelkake – ønsker dere en deilig lørdag,


TorrentPrivacy-pinup

håper dere har hatt en fin helg så langt.

Jeg har faktisk bursdag i dag og skal feire med venner i kveld, så nå er det litt å gjøre før det.

Har laget hjemmelaget sjokolade trøffelkake etter inspirasjon fra oppskriften til Skafteriet, også blir det Østen inspirert taco som er mitt bidrag i konkurransen Norges beste caco. http://www.alleoppskrifter.no/click/index/24090334/?site=marylovesthelittlethings.com

taco

Ønsker dere en fortsatt deilig dag og god helg ❤

Sjokoladetrøffelkake

1982233_10152813456156970_9145182573770363661_n

150 g havregryn
50 g kokosmasse
1 ss honning
1 ss cocosa

blandes sammen og stekes i ovnen på 150 g som granola, vend litt på den underveis slik at den får en jevn farge. Avkjøles.

75 g smør, smeltes og blandes inn i granolablandingen. Kle bunnen av en springform 22 cm, med plastfolie, trykk ut massen i et tynt lag av formen.
~

125 g smør
2 dl fløte
500 g mørk sjokolade
1/2 dl sterk kaffe

Smelt smøret i en kjele og tilsett deretter fløten. Kok opp og ta kjelen av varmen. Hakk sjokoladen og bland den nedi den varme smørblandingen til alt er smeltet. Tilsett kaffen og rør til du får en jevn og blank masse.

Hell så røren over bunnen i kakeformen og avkjøl i kjøleskapet i minst 3 t.

Skjær rundt kanten med en skarp kniv for å løsne kaken fra formen.

Dekor :

Jeg smeltet en plate med hvit sjokolade og 1 ss coccosa over vannbad og brukte denne som dekor. La kaken stå minst 3 t i kjøleskapet før du dekorerer.

Legg gjerne igjen en kommentar <3

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s