God morgen, i dag regner det så spørs vel om det blir noen sykkeltur på meg. I går var jeg på Årungen og hjalp til med å lage mat m.m til en 70 års dag. Gikk veldig bra, flere kom innom kjøkkenet og takket. Det var nå litt stas da 🙂 Denne uken ble det litt forskyvninger med fastedager, så jeg faster i dag istedet for på torsdag.
Håper dere har hatt en fin helg så langt 🙂
Ønsker dere en fortsatt fin søndag, vi tastes 🙂
Frokost
1 skive knekkebrød med Korni knekkebrød med bygg, 33 kcal
Tynt lag 10 g Philadelphia light ost, 15,5 kcal
1 skive kokt skinke, 10 kcal
Totalt: 58,5 kcal
Lunsj
1 beger Skyr med skogsbær, 97 kcal
Middag
tok det lettvint i dag, spiste en havrescones og to pølsebrød 350 kcal ca
Kvelds
1 skive knekkebrød med Korni knekkebrød med bygg, 33 kcal
Tynt lag 10 g Philadelphia light ost, 15,5 kcal
Totalt: 48,5 kcal
Totalt ble det 554 kcal, litt over anbefalt.
Jeg har bakedag i dag,har lagd havrescones,og har pølsebrød til heving tenkte også å lage hjemmelagde knekkebrød. Oppskriftene finner dere her -> https://marylovesthelittlethings.com/tag/havrescones-med-tranebaer-og-solsikkekjerner/ https://marylovesthelittlethings.com/tag/hjemmelagde-polsebrod/
Hjemmelagde knekkebrød
3 dl sammalt rug
1 dl Fibra fullkorns hvetemel
2 dl havregryn
1 dl sesamfrø
1 dl solsikkekjerner
1 dl linfrø
1 dl chia frø
1 ts salt
1 ss sukker
2 ss cocosa
Blandes godt sammen.
7 dl vann røres i.
La røren svelle i 15 min. Kle bakeplatene med bakepapir, oppskriften gir tre brett.
Fordel deigen utover platene i et tynt lag. Når de har stekt i 15 min, tar du ut platene og ruter dem opp.
Stekes på 150 grader varmluft og undervarme i 1 time, åpne stekeovnen hvert kvarter for å slippe ut fukt da blir de sprøere.
Hvis knekkebrødene er fuktige ikke sprø, kan du la de stå litt i ovnen på 100 grader, med ovnen litt på gløtt, slik at fuktigheten trekkes ut.
I read this paragraph fully on the topic of the resemblance of latest and preceding technologies, it’s amazing article.
web page (Clifton)
Thanks a lot for your nice comment 🙂 Wishing you a nice evening and welcome back. Sincerely Mariann
I like it whenever people come together and share thoughts.
Great website, continue the good work!
Thanks a lot for your nice comment, it inspires me to continue blogging 🙂 Wishing you a lovely easter and welcome back. Sincerely Mariann
I wanted to thank you for this great read!! I certainly loved every little bit of it.
I’ve got you bookmarked to look at new things you post…
Thanks a lot for your nice comment and for bookmarking me 🙂 Wishing you a lovely day and welcome back. Sincerely Mariann
This info is priceless. When can I find out more?
Thanks a lot for your nice comment it`s really inspiring 🙂 Wishing you a lovely day and welcome back. Sincerely Mariann